O nas

Sensimo Sling jest firmą stworzoną z miłości do macierzyństwa, dzieci i babywearingu. Nazwa Sensimo powstała z dwóch angielskich słów „sensitive” które oznacza „czuła/czuły” oraz słowa „momma” oznaczającego mamę. Więc polski odpowiednik znaczenia nazwy firmy to czuła mama.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodziną 2 +3 zakochaną w chustonoszeniu oraz w rodzicielstwie bliskości od kiedy na świecie pojawiło się nasze pierwsze dziecko w 2011 roku. Ponieważ z tkaniem i sztuką nasza rodzina jest związana już 2 pokolenie a ponadto mamy w zespole wspaniałych ludzi po wzornictwie oraz innych kierunkach związanych z tkactwem postanowiliśmy stworzyć swoją własną markę. Nasza filozofia opiera się na 3 filarach.

Piękno – tworzymy wiele, limitowanych wzorów wśród których każdy rodzic może znależć coś niezwykłego dla siebie. Naszym celem jest produkt, który oprócz tego, że jest narzędziem ułatwiającym bliskość z dzieckiem, staje się również elementem ubioru niezwykłej urody.

Unikatowość- staramy się aby nasze produkty były limitowane. Każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego i chusty Sensimo właśnie takie są. Z reguły limitowane edycje ograniczają się w ilości od 3 do 10 sztuk.

Bezpieczeństwo- nasze produkty są tworzone z przędz najwyższej jakości, ufarbowanych zgodnie ze standardami Oeko-Tex. Chusty są produkowane od początku do końca w Polsce w związku z czym możemy kontrolować jakość naszego wyrobu na każdym etapie jego tworzenia. Oznacza to również, że kupując nasze produkty wspierasz przedsiębiorczość, rozwój oraz miejsca pracy w swoim kraju za co bardzo Ci dziękujemy :)

Dlaczego Sensimo Slings?

Sensimo Sling oznacza delikatną i czułą mamę, a to przecież mama idealna dla każdego brzdąca. To już niemal 6 lat kiedy pierwszy raz nosiliśmy swoje dziecko w chuście. Od tego czasu stworzyliśmy wiele pięknych wzorów, które podbiły serca naszych klientów. Dzisiaj jesteśmy już dojrzałą marką i wiemy, że Miłość do naszych chust nigdy nie przemija! Oddajemy w ręce naszych klientów chusty starannie przygotowane, uszyte z najwyższej jakości tkanin w przepięknej kolorystyce i wzornictwie by również oni mogli cieszyć się bliskością ze swoimi dziećmi każdego dnia.

Bezpieczeństwo i ochrona to nasze priorytety. Wszystkie nasze chusty są tworzone na terenie Unii Europejskiej. Przędza stosowana przy produkcji chust jest farbowana barwnikami posiadającymi atesty Oeko-Tex standard. Nasi eksperci wypracowali wysoką jakość chust, dzięki czemu śmiało możemy powiedzieć, że są one doskonałe i bezpieczne dla każdego dziecka. Rodzaj przędzy, jej grubość, gęstość tkaniny, na każdym etapie powstawania chusty wszystko jest dokładnie kontrolowane, dzięki czemu mamy pewność, że przy odpowiednim wiązaniu rodzic może być w pełni spokojny o komfort dziecka oraz swój, przy zachowaniu pełnej dbałości o zdrowie, a zwłaszcza kręgosłup dziecka. Nasze chusty są wykonane przy użyciu splotu diagonalnego, diamentowego oraz specjalnym żakardowym. Te bardzo szczegółowe procesy sprawiają, że produkt pozostaje miękki i lśniący nawet po wielokrotnym praniu. Maluch może odkrywać świat będąc jednocześnie w swojej bezpiecznej strefie komfortu, dzięki pełnej bliskości rodzica i bardzo dobrze mu znanego odgłosu bicia jego serca.